Zengő Óvoda
7694 Hosszúhetény, Fő utca 173.
hetenyiovoda@gmail.com
+36 72 785-083
+36 (30) 447-4855
 • Zengő Óvoda
 • Zengő Óvoda
 • Zengő Óvoda
 • Zengő Óvoda
 • Zengő Óvoda
 • Zengő Óvoda
 • Zengő Óvoda
 • Zengő Óvoda
 • Zengő Óvoda
 • Zengő Óvoda
 • Zengő Óvoda
 • Zengő Óvoda
 • Zengő Óvoda

Szüret

2017.09.22.

Nevelési évünk első ünnepe a szeptemberben zajló Szüreti Mulatság, amit évek óta a községünk hagyományőrző szokásaihoz igazítunk. Idén óvodánk udvarán került megrendezésre, ahol az egész óvoda apraja és nagyja együtt ünnepelt egy tevékeny, dolgos-játékos délelőtt folyamán. A mulatságon szülőket, vendégeket is szívesen fogadtunk, akik együtt segítettek, munkálkodtak velünk. Hangos szóval, dirrel-durral elűztük a seregélyeket, majd dalokból, versekből nagy hangulat kerekedett… és megkezdődött a szüret. Szőlőt hordtunk, daráltunk, préseltünk, majd jól megérdemelten kóstolhattuk „a hegy levét.” A must mellé friss, ropogós perec és kifli dukált. A gyerekek mindeközben terményekből barkácsolhattak kedvükre illetve népi mozgásos játékokat is játszhattak. Az ünnep lezárásaként szüreti táncos mulatság közepette szőlőlopós játékokat játszottunk.