Zengő Óvoda
7694 Hosszúhetény, Fő utca 173.
hetenyiovoda@gmail.com
+36 72 785-083
+36 (30) 447-4855
 • Zengő Óvoda
 • Zengő Óvoda
 • Zengő Óvoda
 • Zengő Óvoda
 • Zengő Óvoda
 • Zengő Óvoda
 • Zengő Óvoda
 • Zengő Óvoda
 • Zengő Óvoda
 • Zengő Óvoda
 • Zengő Óvoda
 • Zengő Óvoda
 • Zengő Óvoda

Kincskereső nap

2018.04.24.

A hosszúhetényi Zengő Óvoda hagyományt ápoló programjába szervesen illeszkednek a Zöld Óvodai tartalmak. A Föld napjához kapcsolódó tevékenységeket György napjához (április 24) kötődően tartottuk. Zöld Óvoda pályázatunkban vállaltuk, hogy új óvodai ünneppel gazdagítjuk környezetünkre és hagyományainkra figyelő mindennapjainkat, amelynek során felfedezünk egy-egy helyi jelentőségű természeti-, tárgyi-, ill. szellemi kincset.

Az idei évben “Kincskereső napot” tartottunk, amelynek keretein belül természeti kincseinkre összpontosítottunk, hiszen közvetlen környezetünk fokozottan védett növények sokaságával büszkélkedhet. Óvodánk hat csoportjából, minden közösség másként dolgozta fel a témát, így a gyermekek sokféle tapasztalattal gazdagodtak, amelyeket megoszthattak egymással.

Az óvodában virágokat, zöldségeket ültettek a gyermekek, amelyeket gondozniuk kell nap, mint nap, és közben figyelhetik a fejlődésüket. A bánáti bazsarózsát több csoport gyermekei csodálhatták meg, természetesen útközben számos új felfedezést tehettek. Voltak, akik a falu másik irányba kirándultak, ahol a mező élővilágával ismerkedhettek meg és számos tapasztalatot gyűjthettek. Csoportjaink közül volt, aki lovas kocsit hívott segítségül a távolságok leküzdésére, voltak, akik próbákat kiállva juthattak a “kincs” birtokába, de a nap végére óvodánk minden gyermeke megtapasztalhatta, hogy a kincs nem feltétlenül drágakő ami kincsesládában lapul, nem a tulajdonuk, mégis körülölel bennünket, és gazdagít, ha hagyjuk.